فیزیوتراپی در شرق تهران

چه زمانی فیزیوتراپی لازم است؟

کلینیک بمانی، یکی از مجهزترین مراکز فیزیوتراپی شرق تهران با ارائه مشاوره رایگان همه روزه پذیرای شما عزیزان است. در این مقاله مفید با ما همراه باشید.

چه زمانی فیزیوتراپی لازم است؟

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم چه زمانی نیاز است تا بیمار به فیزیوتراپیست مراجعه کند. از آنجا که فیزیوتراپیست ها در زمینه های مختلف، تخصص دارند می توانند با توجه به نوع و شدت بیماری، نیاز یا عدم نیاز به جراحی، تشخصی عضو آسیب دیده و … بهترین درمان و روش درمانی را برای بهبود حال بیمار در نظر بگیریند.

فیزیوتراپی شرق تهران
برای مثال، در دردهای مزمن از جمله کمر درد، گردن درد و غیره، پزشکان متخصص به بیمار پیشنهاد میکنند جهت ادامه روند بهبود خود به فیزیوتراپی مراجعه کنند. تا بتوانند توان حرکتی خود را بازگردانند.
معمولا فیزیوتراپی به منظور کاهش درد، افزایش دامنه حرکت مفصلی، تقویت عضلات و بهبود تعادل انجام می‌شود. فیزیوتراپی در بیماری‌های اعصاب مرکزی و محیطی از جمله ام.اس، فلج مغزی، سکته مغزی و… . کاربرد خاص خود را دارد. در این موارد، عضلات دچار ضعف یا سفتی می‌شوند و به تقویت یا شل شدن یا ایجاد هماهنگی نیاز دارند. البته علاوه بر سیستم عصبی ـ حرکتی بدن برای برخی ارگان‌های داخلی مثل قلب و ریه نیز فیزیوتراپی در مواردی لازم است.

چند نمونه از علت های مراجعه به مراکز فیزیوتراپی

بهبود توانایی های حرکتی بیمار
کاهش و تسکین درد
پیشگیری از آسیب های ورزشی یا کمک به ترمیم آنها
پیشگیری از ناتوانی یا برخی از جراحی ها
توانبخشی بعد از سکته ی مغزی، تصادف، یا جراحی
بهبود تعادل فرد برای جلوگیری از زمین خوردن بخصوص در سالمندان
کنترل ادرار و مدفوع
یاد گرفتن چگونگی استفاده از عضو مصنوعی
یاد گرفتن چگونگی استفاده ی صحیح از وسایل کمکی مثل عصا یا واکر
تجویز اسپلینت یا بریس

یکی از مجهزترین مراکز فیزیوتراپی در شرق تهران کلینیک بمانی می باشد که با مشاوره رایگان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

62

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *