فیزیوتراپی چیست

فیزیوتراپی چیست ؟

فیزیوتراپی چیست؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی فیزیوتراپی چیست و کاربرد آن بپردازیم. مرکز فیزیوتراپی بمانی یکی از مجهزترین کلینیک فیزیوتراپی در شرق تهران ، تهرانپارس است. این کلینیک با به کارگیری از تجهیزات پیشرفته و حرفه ای ترین فیزیوتراپیست ها، باکیفیت ترین و به روزترین درمان های توانبخشی را به صورت دانش بنیان به جامعه ارایه می نماید.

فیزیوتراپی و فرآیند آن:

به طور کلی فیزیوتراپی را می توان به این صورت تعریف کرد: فیزیوتراپی یکی از تخصص‌های مراقبت‌های درمانی است، همچنین یکی از رشته های توانبخشی به حساب می آید و در آن سعی بر بررسی، ارزیابی و درمان وضعیت افرادی است که از لحاظ حرکتی دچار محدودیت‌هایی شده‌اند. تا فرد بیمار بتواند دوباره استقلال جسمی، روانی و توانایی خویش را به دست آورد.

 

فیزیوتراپی چیست

بررسی لغوی فیزیوتراپی:

فیزیوتراپی یا Physical Therapy: از نظر لغوی فیزیو به معنی عوامل فیزیکی و تراپی به مفهوم درمان است.
تعریف فیزیوتراپی:
فیزیوتراپی، یکی از شاخه های پزشکی می باشد که در آن برای توانبخشی بیماران از عوامل فیزیکی مثل گرما، سرما، الکتریسیته، نور و عوامل مکانیکی و ورزش استفاده می شود. در کلینیک فیزیوتراپی بمانی ، مجهزترین کلینیک فیزیوتراپی در شرق تهران، تمام این امکانات و خدمات برای شما عزیزان امکان پذیر است. در فیزوتراپی با کمک روش‌ها و تکنیک‌های درمانی‌ ، فیزیوتراپ با استفاده از آن‌ها به کاهش درد و خشکی بدن و بهبود توانایی و وضعیت حرکتی بیمار کمک می‌کند.
تا اینجا به بررسی فیزیوتراپی چیست پرداختیم. فیزیوتراپیست‌ با استفاده‌ از یک‌ سری روش ها و ‌ وسایل‌ مثل‌ ابزارهای‌ الکترونیکی‌ و حرکات‌ ورزشی‌ در جهت‌ رفع‌ معلولیت‌ و افزایش‌ کارآیی‌ عضلات‌ و اعصاب‌ تلاش‌ می‌کند.

فیزیوتراپیست ساناز بمانی در کلینیک بمانی فیزیوتراپی شرق تهران دارای مدرک دکترای تخصصی فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدرک کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ورزشی با بیش از ده سال سابقه کاری دز زمینه درمان بیماری های ارتوپدی، نرولوژی و آسیب های ورزشی. امیدواریم این مقاله فیزیوتراپی چیست مفید بوده باشد.

168

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *