فیزیوتراپی و بدنسازی

فیزیوتراپی و بدنسازی

در این مقاله به بررسی فیزیوتراپی و بدنسازی و فیزیوتراپی آسیب های بدنسازی خواهیم پرداخت. اگر شما هم بدنسازی کار می کنید یا ورزش های دیگر از این قبیل از جمله زومبا ، ایروبیک ، کار با وزنه و … ممکن است بدن شما در اثر درست کار نکردن یا وزنه های سنگین دچار آسیب هایی شود. در این زمان است که نقش فیزیوتراپی پر رنگ تر از همیشه خواهد شد. حتی اگر شما به طور اصولی و طبق برنامه تمرینات خود را انجام دهید باز هم امکان آسیب دیدن بدن شما وجود دارد.

 

فیزیوتراپی و بدنسازی

فیزیوتراپی به شما در درمان آسیب های سطحی یا جدی بدنسازی کمک می کند. فیزیوتراپی، این امکان را برای شما فراهم می کند که فرد تا حداکثر حرکت را در طول دوران زندگی حفظ نماید ویا توسعه داده و به حال اول بر گرداند. با این حال، اولین گام برای جلوگیری از آسیب و صدمات احتمالی آینده ، این است که عملکردتان را از همین امروز تغییر دهید. کار با یک فیزیوتراپیست حرفه ای برای تهیه یک برنامه تمرینی شخصی و کارآمد می تواند به این امر کمک کند و همچنین می تواند در دراز مدت، مزایای قابل توجهی برای سلامتی و تندرستی شما داشته باشد.

علت آسیب های ناشی از بدنسازی:

انجام نادرست حرکات بدنسازی

خیلی وقت ها در بدنسازی انجام حرکات غلط یا ورزش کردن بدون مربی مربوطه ممکن است باعث آسیب دیدن به بدن شما شود. از این رو همیشه باید توجه داشته باشید که تحت نظر مربی کار کنید و تمرینات خود را به درستی و با دقت انجام دهید

تمرین بیش از اندازه در بدنسازی

به طور کلی فیزوتراپی و بدنسازی برای افراد حرفه ای که به طور مرتب ورزش می کنند و یا فعالی بدنی سنگینی دارند دو عضو جدا نشدنی است. هنگامی که به تمرین در باشگاه بدنسازی و بلند کردن وزنه های سنگین می پردازید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که بدنتان وضعیت خوب و فرم درستی را داشته باشد. علاوه بر این، ورزش کردن به طرزی خاص و بدون اینکه وضعیت بدنی مناسبی داشته باشید، میتواند برایتان خطرناک باشد.

کشیدگی عضلات یا پارگی عضلات در بدنسازی

این آسیب هنگامی رخ می دهد که ورزشکار تلاش می کند که تمرین ها را خیلی سریع یا خیلی زیاد انجام دهد و این تلاش بیش از حد موجب می شود که عضله پاره شود.

یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان آسیب های ورزشی به خصوص در ورزش بدنسازی فیزیوتراپی است. فیزیوتراپی بمانی یکی از بهترین و حرفه ای ترین کلینیک های فیزیوتراپی در شرق تهران آماده ارائه انواع خدمات فیزیوتراپی به شما عزیزان می باشد.

149

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *