فیزیوتراپی سالمندان

فیزیوتراپی سالمندان

فیزیوتراپی سالمندان در کلینیک فیزیوتراپی بمانی

در این مقاله به فواید فیزیوتراپی سالمندان و فواید آن می پردازیم. اهداف توانبخشی کمک به افزایش طول عمر، بهبود کیفیت زندگی و افزایش استقلال سالمندان است، همچنین فیزیوتراپی برای سالمندانی که در دوران نقاهت بعد از جراحت یا بیماری به سر می برند و برای افرادی که دردهای مزمن دارند، می تواند کمک شایانی به کاهش درد، انعطاف پذیری، قدرت، هماهنگی و تعادل کند. تا حد زیادی زندگی فعال و طولانی تری را برای سالمند فراهم می کند، در نتیجه راحت تر می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

فیزیوتراپی سالمندان

فعالیت های حرکتی در افراد سالمند منجر به کاهش و کنترل مشکلات حافظه و بیماری آلزایمر می شود. آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که شدت و نوع تمرینات باید توسط متخصصین تعیین شود تا نتایج مطلوب بدون آسیب حاصل شود. بیش از هر تخصص دیگری، فیزیوتراپیست ها قادرند در جلوگیری و درمان ناتوانایی ها در سنین بالا با تجویز مناسب ورزش و درمان تخصصی در هرچه بهتر طی شدن دوران سالمندی موثر باشند.

فواید فیزیوتراپی سالمندان

کمک به رفع درد در تمام قسمت های بدن مثل زانو، کمر، شانه، مچ و …

بهبود و تقویت عضلانی

بهبود قابلیت حرکتی

کمک به سیستم تنفسی

بهبود التهابات مفصلی

کاهش عوارش انواع بیماری های پارکینسون، آلزایمر، سکته مغزی، ام اس

شرکت در فعالیت های ورزشی بخصوص فعالیت های دسته جمعی

بهبود گردش خون در نتیجه زندگی سالم تر

کلینیک فیزیوتراپی بمانی یکی از مجهزترین مرکز فیزیوتراپی شرق تهران و نارمک است که به همراه کادری مجرب و حرفه ای با به کارپیری نوین ترین روش های درمانی آماده ارائه خدمات فیزیوتراپی، لیزردرمانی، مگنت تراپی، سوزن درمانی و غیره به شما عزیزان است.

251

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *