فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی زانو

در این مقاله به بررسی فیزیوتراپی زانو می پردازیم. زانو یکی از مهم ترین مفاصل بدن است و نقش بسیار مهمی در حفظ تعادل و راه رفتن ایفا می کند.

فیزیوتراپی زانو


دلایل زانو درد


زانو درد در تمام سنین ممکن است رخ دهد و علت آن معمولا به دلیل پاره شدن رباط یا غضروف، مینیسک،عضلات و یا حتی حاصل از یک جراجت می تواند باشد. همچنین در بعضی از موارد پزشکی ناشی از ارتروز، نقرس و عفونت می تواند باشد. انواع بسیاری از دردهای مختصر زانو وجود دارد که به خوبی توسط روش های خود درمانی و ورزش صحیح بهبود می‌یابند.


فواید فیزیوتراپی برای زانو


پزشک متخصص و فیزیوتراپیست از روش های تشخیصی مانند آزمایش خون، تصویر برداری با اشعه ایکس، سی تی اسکن یا ام آر ای به همراه معایته فیزیکی برای تشخیص علت دقیق زانو درد و انتخاب مناسب ترین راهکار درمانی استفاده می کند.
بسته به تشخیص فیزیوتراپیست، روش های مختلف درمانی را برای درمان زانو درد ارائه خواهند داد. برای مثال اگر جراحی زانو انجام داده اید، پزشک احتمالا حداقل تا چند هفته، فیزیوتراپی زانو را به شما توصیه می کند تا به بهبودی شما کمک شود. درمانگر فیزیکی، راههایی را برای بازسازی قدرت و حرکت در پا و زانو پیش روی شما قرار می دهد که می تواند درد مفاصل و عضلات را کاهش دهد.
فیزیوتراپیست در تقویت عضلات و حرکت دادن آنها به شما کمک خواهد کرد


درمان زانو درد


ورزش به همراه حرکات اصلاحی
فیزیوتراپی زانو با لیزر
روش مگنت تراپی
روش الکتروتراپی
CPM

جهت مشاوره رایگان برای فیزیوتراپی در مرکز فیزیوتراپی بمانی واقع در شهرک گلستان تهران با ما در تماس باشید. ما همواره می کوشیم تا بهترین خدمات را به شما عزیزان در محیطی کاملا آرام با حفظ نظافت و سلامت به شما ارائه دهیم.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

94

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *