فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی زانو

آیا زانوی شما آسیب دیده و یا جراحی کرده اید؟ یا به دلیل آرتروز، دچار درد شدید و سفت شده است؟ در هر صورت ممکن است احساس کنید که دیگر نباید روی پاها بایستید و مفصل خود را حرکت دهید. اما غالباً فیزیوتراپی همان چیزی است که متخصصین پیشنهاد می دهند تا قدرت خود را مجدد بدست آورید و  شما را در مسیر بهبودی قرار میدهند.

فیزیوتراپی می تواند درد عضلات و مفاصل شما را تسکین دهد. شما با یک فیزیوتراپیست، که از روش های مختلفی برای تقویت عضلات و ایجاد احساس و حرکت بهتر در بدن شما استفاده می کند، برای بدست آوردن توانمندی خود، کار خواهید کرد.

برخی از مواردی که در فیزیوتراپی زانو، شما ممکن است نیاز داشته باشید عبارتند از:

روش منتخب در فیزیوتراپی، به علت درد شما و یکسری فاکتورهای دیگر بستگی دارد. گاهی اوقات تمام آنچه برای درمان نیاز دارید، انجام چند ورزش متناسب با وضعیت شما است، که متخصص فیزیوتراپی برای شما برنامه ریزی می کند. بنابراین همیشه نیاز به انجام جراحی نیست.

همچنین اگر شما یک عمل جراحی انجام دهید، پزشک احتمالاً حداقل چند هفته بعد از درمان برای کمک به بهبودی شما را پیشنهاد به انجام فیزیوتراپی می دهد.

در جلسه اول چه اتفاقی می افتد؟

شما و متخصص فیزیوتراپی با یکدیگر کار خواهید کرد تا برنامه درمانی متناسب با خود را ارائه دهید. معمولاً در جلسه اول متخصص در مورد راه های بازسازی نیرو و حرکت در پا و زانو صحبت می کند. بنابراین شما با فیزیوتراپی زانو می توانید احساس بهتری داشته باشید و به انجام کارهای مورد علاقه خود برگردید.

در اولین مراجعه، درمانگر شما به پای شما نگاه می کند تا بررسی کند که زانوی شما چقدر خم می شود، صاف می شود و حرکت می کند. آنها همچنین خواهند دید که آیا:

  • برای شما سخت است که تعادل برقرار کنید؟
  • درد در زانوی خود دارید؟
  • وقتی پایین پای خود را عقب و جلو می برید درد می کند؟
  • ایستادن روی یک پا سخت است؟
  • شما در جلو و عقب ران خود عضلات ضعیفی دارید که از زانو حمایت می کنند؟

برای تشخیص نقاط مشکل شما، ممکن است از شما بخواهند روی یک پا بپرید یا کمی روی تردمیل قدم بزنید. آنها ممکن است به شما توصیه کنند از عصا، واکر یا کفش مخصوص استفاده کنید تا از ریزش در خانه در هنگام بهبودی جلوگیری کنید.

دلایل درد زانو

زانو درد در تمام سنین ممکن است رخ دهد. علت آن معمولاً به دلیل پاره شدن رباط یا غضروف، مینیسک، عضلات و یا حتی حاصل از یک جراجت می تواند باشد. همچنین در بعضی از موارد پزشکی ناشی از آرتروز، نقرس و عفونت می تواند باشد. انواع بسیاری از دردهای مختصر زانو وجود دارد که به خوبی توسط روش های خود درمانی و ورزش صحیح بهبود می‌یابند.

رسیدگی به درد اندام ها بخصوص اندامی مانند زانو که در زندگی روزمره نقش بسیار پر رنگی دارد، بسیار مهم است. چراکه در صورتی که درد علت یابی و برطرف نشود، علاوه بر شدت بخشیدن به جراحت زانو، باعث آسیب زدن به دیگر اندام ها نیز می شود. کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته بمانی، واقع در شرق تهران(نارمک)، با دستگاه های بروز و کادری مجرب، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

93

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *