فیزیوتراپی دوران بارداری

فیزیوتراپی در دوران بارداری

فیزیوتراپی در دوران بارداری

در این مقاله به بررسی عوارض و فواید فیزیوتراپی در زنان باردار و تاثیر آن در بارداری و زایمان می پردازیم.

دوران بارداری معمولا با تغییرات قابل توجه جسمی و روحی و تغییرات هورمونی زنان همراه است. بر خلاف تصورات غلط، دوران بارداری دوران خوابیدن و استراحت مطلق نیست. زنان می بایست با انجام فعالیت هایی که به سلامت آنها کمک می کند بپردازند.

از جمله مشکلاتی که در دوران بارداری ممکن است برای زنان پیش بیاد: کمر درد ، ورم اندام ها ، شلی در مفاصل، کاهش تعادل و … باشد.

فیزیوتراپی در بارداری-کلینیک بمانی

فواید فیزیوتراپی در دوران بارداری:

فیزیوتراپی در رفع مشکلات ناشی از بارداری تاثیر زیادی دارد. یک زن باردار می‌تواند با شرکت در کلاس‌های خاص دوران بارداری و داشتن آگاهی لازم و انجام فعالیت‌های ورزشی مناسب سلامت جسمی خود و جنینش را تا حدود زیادی تضمین کند.

  • زایمان آسان تر و درصد کمتر برای انجام جراحی.
  • جلوگیری از اضافه وزن مادر.
  • کمک به کاهش استرس مادر.
  • کمک به ارتقا سطح جسمی و روحی مادر.
  • کاهش برخی از ناراحتی های این دوره از جمله : خستگی ، تهوع ، ورم اندام ، گرفتگی ، درد پاها و کمر.

برخلاف تصور ما ، فیزیوتراپی در زنان باردار هیچ گونه عوارضی به همراه  ندارد. ممکن است فکر کنید فیزیوتراپی اشعه دارد ولی در واقع در این روش های درمانی اگر مادر مشکل و بیماری خاصی مانند خونریزی های غیر عادی ، تومور و … نداشته باشد ، هیچ ضرری ندارد.

ما در این مقاله فواید و عوارض فیزیوتراپی در زنان باردار را بررسی کردیم. همان طور که اشاره شد ، دارو درمانی در دوران بارداری مضرات زیادی دارد پس پیشنهاد می کنیم از فیزیوتراپی که درمانی موضعی و بی خطر است کمک بگیرید.

کلینیک فیزیوتراپی بمانی واقع در شهرک گلستان منطقه ۲۲ تهران با مشاوره رایگان، کادری مجرب و تجهیزات حرفه ای آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

60

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *