تمرینات ورزشی کارمندان

بهترین تمرینات ورزشی برای کارمندان

همانطور که می دانید زندگی کارمندی و نشستن طولانی مدت پشت میز علاوه بر بی تحرکی و چاقی می تواند تاثیرات بسیار بدی بر بدن بگذارد. اگر شما هم جز افرادی هستید که زمان زیادی را به نشستن پشت میز خود اختصاص می دهید برای جلوگیری از بروز ناراحتی و خستگی ، کافیست زمان کوتاهی را در روز و فقط چند دقیقه به انجام این تمرینات ورزشی برای کارمندان اختصاص دهید.

تمرینات ورزشی کارمندان

در این مقاله تمرینات کششی و تمرینات ورزشی برای کارمندان جهت حفظ سلامت و جلوگیری از آسیب هایی از جمله گردن درد، مچ درد، کمر درد و …  را با شما به اشتراک می گذاریم.

تمرین ۱: تقویت کردن عضلات گردن

برای انجام این تمرین می توانید بایستید یا بنشینید. کف یکی از دست‌های خود را روی سمت راست یا چپ سرتان فشار دهید. سپس سرتان را به دست خود فشار دهید، توجه داشته باشید که سرتان نباید حرکت کند. می‌توانید در این حرکت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه بمانید و حرکت را سه تا چهاربار تکرار کنید. سپس آن را برای سمت دیگرسر انجام دهید. این تمرین به تقویت عضلات گردن کمک می‌کند.

تمرین ۲:  بالا انداختن شانه ها

انجام این حرکت باعث افزایش جریان خون در شانه ها می شود. در هنگان تایپ کردن، کلیک کردن روی صفحه کلید و مچاله شدن روی صندلی، گردن و شانه ها فشار بسیار زیادی را تحمل می کنند. شانه های خود را به سمت گوش ها بالا بیاورید و سعی کنید تا جایی که به شانه ها فشار نمی آید آنها را فشرده کنید، سپس بعد از ۲ ثانیه شانه ها را شل کنید پایین بیاورید و عقب ببرید. این حرکت را ۸ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین ۳: چرخش ستون فقرات

در حالت نشسته قرار بگیرید، کف پاها را روی زمین بگذارید، عضلات شکم را منقبض کنید و بالاتنه را به آرامی به چپ و راست بچرخانید و با کمک دست ها، کشش را بیشتر کنید. تنها تا جایی بچرخید که احساس راحتی می کنید؛ کمر را صاف و باسن را تخت نگه دارید. کشش را ۱۰ تا ۳۰ ثانیه حفظ کنید و سپس، به جهت مخالف تکرار نمایید.

تمرین ۴: کشش بالاتنه

در حالت نشسته یا ایستاده، انگشتان دست را کنار هم قرار دهید و آن ها را به سمت بالا بکشید. یک نفس عمیق بکشید و تا جایی که می توانید خود را بکشید و سپس، همزمان با بازدم، دست ها را باز کنید و پایین بیاوردی. این کار را ۸ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین ۵: تقویت مچ دست

همان‌طور که نشسته‌اید، دست‌تان را روی پاها قرار دهید؛ به‌طوری که پشت ساعد روی ران باشد. مچ دست را از پایین به حالت موازی زمین قرار دهید. سپس آن را پایین و بالا ببرید. می‌توانید یک وزنه سبک هم در دست بگیرید. این تمرین را ۱۰ تا ۱۵بار در سه یا چهار ست تکرار کنید.

دیگر تمرینات ورزشی ساده برای پشت میز نشین ها را از اینجا مشاهده کنید

225

شاید این مطلب را دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *